Fondöteni Doğru Uygulama Teknikleri

Bundan dolayı kozmetik malzemeleri almanın yanı sıra kullanmasını bilmek de önem kazandı. Yüzdeki kusurları kapatmak, ten rengini eşitlemek, daha koyu veya daha açık ten renginde görünmek, sivilceleri, siyah halkaları ve bazen de yüzdeki yaşlılık belirtisi çizgileri doldurmak için kullanılan malzeme fondöten olarak adlandırılır. Fondöten kadınlar için oldukça önemlidir fakat asıl önemli olan nasıl uygulanacağı. Bugün size fondöteni doğru uygulama teknikleri konusunda size yardımcı olacağız.

Fondöten Seçimi Nasıl Olmalıdır

Kozmetik piyasasında birçok marka fondöten bulunur. Mutlaka güvenilir markalar tercih edilmeli ve almadan önce karma, yağlı veya kuru cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz nemlendirici özelliği olan, yağlı cilt tipine sahipseniz yağsız fondöten tercih etmelisiniz. Diğer önemli konu da cilt tonunuza göre fondöten seçimi. Cilt tonunuzdan daha açık veya koyu ton fondöten aldığınızda vücudunuzla uyum içerisinde olmayacağından güzelleşmek isterken tam tersi bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Ten rengini belirlemede en iyi nokta bilek kısımlarıdır. Bileğin iç kısmındaki tona uygun fondöten seçimi yüzünüze en uygun seçenek olacaktır. Diğer bir konu ise kalıcılık. Gün boyu kalıcılık yakalamak istiyorsanız su bazlı olmayan daha katı formda fondöten seçmelisiniz.

Nasıl Uygulanır

Fondöten uygulamadan önce cildinizi yıkamalı ve cilt tipinize uygun nemlendirici ile nemlendirmelisiniz. Fakat çok fazla sürerseniz yüzünüzde yağlı bir görünüm oluşmasına yol açar. Bu uygulama, yüzünüzün eşit renkte ve pürüzsüz görünmesini sağlarken makyajı silme aşamasında kolaylık sağlayacak ayrıca kalıcılığını arttıracaktır. Fondöten; fırça, sünger veya el yardımıyla uygulanabilir. Sünger kullanılacaksa hafifçe ıslatılması gerekmektedir. En iyi uygulama, şekli fırça kullanmaktır. Uygulamayı bir anda yapmaktan ziyade az ve ince bir şekilde cilde dağıtmak daha doğal gözükmesini sağlayacaktır. Cilt tonunuzun eşit görünmesini istiyorsanız, dekolte ve saç dibi bölgelere de uygulayabilirsiniz. Son olarak pudra yardımıyla sabitleyerek kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.