Yaz ve kış mevsiminde doğru makyajın vazgeçilmez parçası olan allık modelleri, cilt tipiyle uygun olarak seçilmelidir. Yanak, alın bölgesi ve burun ucuna sürülecek, pudra alıklar ile tüm görünümünüzü baştan yaratabilirsiniz.

Makyaj Malzemelerini Kullanmak Ustalık İster!

Pratik bir allık uygulaması için doğru fırça seçimi yapılmalıdır. Gün boyu kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm için yüze samimi bir gülümseme verilerek makyaja başlanabilir. Nazik dokunuşlarla elmacık kemiklerinden başlanacak fırça darbeleri dinamik bir görünüm sağlamakla kalmaz aynı zamanda cilde aydınlık ışıltılar verir.

Yaşam tarzına uygun, hızlı ve dikkat çekici bir makyajın olmazsa olmaz detayı olan ruj renkleri, tenle uyumlu tonlar arasından seçilmelidir. Gün boyu taze bir gülüş ve aynada fark yaratan bir görünüm için 24 saat süreyle etki gösteren likit ruj modelleri kullanılabilir. Çift taraflı etki gösteren ürünler yardımıyla dudaklar hem nemli bir görünüm kazanır hem de tek seferde yoğun bir etki elde edilebilir.

Makyaj stiliyle uyumlu fondoten seçimi

Yapılan işlemlerin doğal görünmesinde önemli role sahiptir. İnce olduğu kadar da hafif bir ten için mat ürünler seçilmelidir. Tüm ciltte etkisini gösterecek ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayacak malzemelerle aydınlık ve sağlıklı bir ten elde edebilirsiniz.

Porselen makyajı tercih edenler ise yüksek kapatıcılığa sahip fondoten kullanmalıdır. Özel yapısı sayesinde cilde hava aldıran ve aynı zamanda gün boyu dayanıklı kalan kapatıcılar eşliğinde, cilt sorunları hızlı bir şekilde ortadan kaldırılabilir.