Eyeliner Çekerken İşinizi Kolaylaştıracak İpuçları

Eyeliner çekme işlemi makyaj rutininin en önemli adımlarından birisidir. Sanatsal kedi gözü ve dumanlı göz bakışlarının iyi olması kullanılacak Eyeliner’a bağlıdır. Bu nedenle iyi bir Eyeliner'a yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

Eyeliner Türleri

Kalem Eyeliner Çekme

En yaygın ve en çok kullanılan eyeliner tipidir. Günlük görünüm için mükemmeldir. Kalemlerinizi düzenli olarak açmanızı öneriyoruz. Böylece kirpik diplerine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çizebilirsiniz.

Ayrıca sık sık kaleminizi sivriltmek, üzerinde bakterilerin yerleşmesini de önler. Kirpik çizginizi kirpiklerinize bağlamak için gereken hassas çizimi ancak bu şekilde elde edersiniz.

Jel Eyeliner Çekme İşlemi

Tipik olarak bir kabın içerisinde satılır. Fırça ile uygulanır. Jel Eyeliner çekme işlemi biraz daha zor olabilir. Çünkü süreceğiniz ürün miktarı kalemde olduğu gibi kendiliğinden ayarlanmaz. Fırçaya ne kadar ürün alacağınızı siz belirlersiniz.

Jeller çok kremsi bir yapıya sahiptir. Böylece bir kurşun kalem gibi çekim yapılmasına gerek kalmadan, göz kapağına geçilebilir. Bir dezavantajı, son derece çabuk kuruyabildikleri için kullanım süreleri kısa olabilir.

Sıvı Eyeliner Çekme İşlemi

En gelişmiş Eyeliner türüdür. Sıvı Eyeliner çekme işlemi diğer türlere göre biraz daha zordur ve hata yapma payı daha fazladır.

Doğru uygulama için yeterince ustalaştıktan sonra elde edilen sonuç, diğer türlerden çok daha mükemmeldir. Özellikle göz alıcı güzellikte kedi gözleri ve diğer dramatik göz şekilleri yaratmada sıvı eyeliner eşsizdir.

Eyeliner Çekme Uygulaması İpuçları

Göz Kapağınıza Baz Sürün

Eyeliner genellikle göz kapağınıza takılma eğiliminde olabilir. Göz kapağınızdan kayıp gitmemesi için kaliteli bir baz kullanın.

Doğru Rengi Seçin

Her zaman klasik siyah kullanmak zorunda değilsiniz. Özellikle eyeliner çekme uygulamalarına yeni başlıyorsanız, kahverengi ve açık gri tonlarını kullanmanızı öneririz. Böylece hata yaptığınızda, göze çarpmaz. Renk arttırıcı bir ton kullanarak da gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Mavi gözlerde sıcak kahve, bronz veya bakır tonlarından bir seçim yapabilirisiniz. Yeşil gözler için menekşe veya mavi tonlarını deneyebilirsiniz. Kahverengi gözler için ise Hazel tonları çok iyi sonuçlar verir. Kahverengi gözlerin daha kahverengi görünmesi için zengin toprak tonları, altın ve yeşil renklerini de deneyin.

Kalem kullanırken daha doğal bir görünüm oluşumu için karıştırın. Sonunda sünger eki olan çift uçlu bir kalem bu iş için idealdir. Hafif bir dokunuşla uygulanan tanımlama çizgisi kaybolmadan renk dağılır ve daha pürüzsüz bir etki yaratılır.

Harmanlamayı Dikkatli Yapın

Kalem kullanırken daha doğal bir görünüm oluşumu için karıştırın. Sonunda sünger eki olan çift uçlu bir kalem bu iş için idealdir. Hafif bir dokunuşla uygulanan tanımlama çizgisi kaybolmadan renk dağılır ve daha pürüzsüz bir etki yaratılır.

Dumanlı göz rengi yaratmak için, en kolay yol eyeliner kullanmaktır:
  •          Eyeliner’ı alt kirpik çizginizin yaklaşık yarısına yerleştirin.
  •          Gözün kenarından dışına doğru bir çizgi çizin.
  •          Çizgiyi kenarından uzatın ve kaşınızın sonuna doğru eğim yapın.
  •          Göz kapağınızdaki kıvrım bitince durun.
  •          Daha sonra uygulayacağınız çizgiyi, ilk yaptığınız çizginin hemen üstünden çizin.
  •          Oluşturduğunuz V şeklindeki boşluğu renklendirmek için farınızı kullanın.
  •          Rengi dışa doğru yansıtmak için parmağınızı kullanın ve böylece dramatik- seksi bir görünüm elde edin.

Göz Kanalınızı Nüde bir Eyeliner İle Hizalayın

Yorgun olduğunuzda, dinç görünmek için mükemmel bir yoldur. Kızarmış gözleri böylece saklayabilirsiniz. Aydınlatma yapmak istediğiniz zaman şampanya ya da metalik gül rengi bir ton kullanabilirsiniz.

Sıvı Baz Kullanırken Gözlerinizi Önce Kurşun Kalemle Hizalayın

Bir kurşun kalemle hassas çizgi çizmek daha kolaydır. Bu nedenle sıvı eyeliner kullandığınız zaman gözünüzü önce bir kalemle hizalayın. Daha sonra sıvı eyelinerınızla üzerinden geçin.

Oluşan Hataları Pamuklu Çubukla Düzeltin

Eğer çizgileriniz dağınık olduysa, sıfırdan tekrar başlamak yerine pamuklu çubuğu makyaj temizleyiciye batırın ve tıpkı bir silgi gibi kullanın.

Sıvı Eyeliner’ınızın Kuruması İçin Biraz Bekleyin

Eyeliner çekme işlemi bittikten sonra 30 saniye boyunca gözlerinizi kapalı tutarak kurumasını bekleyin. Böylece leke oluşumunun önüne geçersiniz.